Will-Joy Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sehabe - Röportaj

YazarMesaj
conyway
Kurucu
Kurucu
conyway

Lakap : conyway

Sehabe - Röportaj Empty
MesajKonu: Sehabe - Röportaj   Sehabe - Röportaj Icon_minitimeC.tesi Nis. 03, 2010 7:46 am

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]-Bize biraz kendinizden bahsedermisiniz ?
Sehabe : Aydın/Nazilli doğumluyum. Rap müzikle uğraşıyorum. İki tane ayağım ve kolum var. Korku filmlerini severim korkutmadıkça : )
-Rap müzikteki tarzınızdan bahsedebilirmisiniz ?
Sehabe : Bir tarzım yok sayılır. Pata küte yapıyoruz işte : P. Bilen bilir… : )
-Müzik yaşamınızda nelere imza attınız ve geleceğe dair planlarınız neler ?
Sehabe : Bir konserde kızın birinin koluna bir imza attım ama hiç benzemedi. Çabalarım sürüyor : ). Geleceğe dair fena projelerimiz var. Bak bu şaka değil : ). Yani güzel olacak sanırım. Umarım yüzümüz kara çıkmaz.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]-Geçtiğimiz yaz mevsiminde ” Kardan Adam Güneşe Aşık ” adlı bir albüm çıkardınız, albüme gelen yorumlar hakkında biraz bilgi verebilir misiniz?
Sehabe : Şimdi bu tip soruları yanıtlamaya şöyle başlarlar: “Valla güzel yani hep olumlu, beklediğimizden fazla ilgi gördük. Mutluyuz.” gibi. O yüzden Emrah’a bağlamadan bir yorum söyleyeyim size. Bir çocuk dedi ki “Abi sen takıntılı mısın bu güneş ile? Bir dahakine başka bir gezegen bul ya sıkıldım artık.” Benim yorumlar böyle hep : )
-” Kardan Adam Güneşe Aşık ” albümünde dinleyicilerin en çok ilgisini çeken parçalar ve bu parçaların konularını bizimle paylaşır mısınız ?
Sehabe : Nazilli Şahidim oldu genelde. Çok berbat ötesi bir beat olmasına rağmen. Nazilli isminin de kesin etkisi vardır diye düşünüyorum. Düet parçalar beğenildi, onlarda düet yaptığım kişilerin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Bana Bakmayan Kız Lezbiyendir parçasında tamamen psikolojik bir deneme yaptım. O beat de kötüydü. İsmi dikkat çekici yaptım ve ilgi gördü biraz. Daha çok ilgiyi hak eden parçalara nazaran manasında. Öyle işte. Ama en içime sinen parça Kirpiklerime Salıncak Kur oldu.
-Ben şahsen Kirpiklerime Salıncak Kur parçası ile dinlemeye başladım parçalarınızı, o parça da sizin en çok beğendiğiniz parçanızmış. Parçaya hangi duygularınızı aktarmak istediniz ?
Sehabe : Teknik olarak en beğendiğim. Kayıt olarak da flow olarak da çok güçlü. Onu ben bir haftada tamamladım ve hiç bir flowu diğer bir flowuyla aynı değil. Kaydı da böyle vasat olmayıp da beat de hoş olunca… Kabul ettim yani bu iyi oldu diye. Yoksa misal, Nazilli Şahidim sözler bakımına benim için daha anlamlıdır. Duygu sorma, duygusuzum ben. Hiç duygum kalmamış bakkaldan alıver.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]Sehabe - Röportaj Sehabe
-Bandrollü albümler hakkında ne düşünüyorsunuz ve sizin bu tür planlarınız var mı ?
Sehabe : Tam adamına sordun ve süper zamanlama ( Ankara’ya neden gidiyorum ben : P : D ). Valla süper düşüncelerim var çok şey düşünüyorum bu konular hakkında. Ve çok planlarım var. Umarım suya düşmez. Çünkü planlar yüzme bilmiyor : ).
-Rap müzik dinleyicilerine ve hayranlarınıza söylemek istediğiniz bir şey var mı ?
Sehabe : Çok şey var. Aslında hepsiyle tek tek konuşmak isterdim mesela. Çünkü artık mclerle konuşmaktan aynı muhabbetlerden gına geldi. Ama tabi mümkün olmuyor, ne ben onları biliyorum ne onlar beni biliyor. Ama sağ olsunlar çok seçici bir kitleye hitap ettiğimi düşünüyorum. Aynen böyle devam yani. Azlar ama varlar. Benim için anlamlı olan da bu. Benim kendi çabalarımla, kendi çapımda yaptığım müziğe, gönüllerinde ve kulaklarında yer veriyorlarsa ne mutlu bana.
-Bize vakit ayırdığınız için teşekkürler.
Sehabe : Eksik olmayın kocaman kocaman sevgiler, çok teşekkür ederim hepinize.
Bu röportajı yakın zamanda çıkacak olan ” Güneş Geceyi Bilmez ” adlı albümle daha geniş bir zamana yayarak yapmayı umuyoruz. Ben röportajı yaparken eğlendim, umarım sizler de beğenirsiniz.
https://fatsa.yetkin-forum.com

Sehabe - Röportaj
1 sayfadaki 1 sayfası